Σάββατο, 2 Δεκεμβρίου 2017

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΕΒΡΟΥ. ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΠΥΣΔΕ Νο33/30-11-17



Κουσινίδης Χάρης – Δεμερδεσλής Γιώργος

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ Νο 33 ( περίοδος 2016-17 )

Συνεδρίασε στις 30-11-2017 το ΠΥΣΔΕ Έβρου.
Στη συνεδρίαση παρόντες ήταν οι εξής:

Α/Α
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1.
Αποστολακούδης Στέργιος, εκπ/κός ΠΕ 18.02, Δ/ντής Β/θμιας Εκπ/σεως Έβρου, Πρόεδρος
2.
Λημνιός Νικόλαος, εκπ/κός ΠΕ03, Δ/ντής Γ/σίου Τυχερού, Αντιπρόεδρος
3.
Ταταρίδης Ιωάννης, εκπ/κός ΠΕ19, αιρετός εκπρόσωπος εκπ/κών Β/θμιας Εκπ/σεως, μέλος
4.
Κουσινίδης Χαρίλαος, εκπ/κός ΠΕ04.01, αιρετός εκπρόσωπος εκπ/κών Β/θμιας Εκπ/σεως, μέλος

Γραμματέας του Συμβουλίου η κ. Χαραλαμπίδου Μαρίνα, Προϊσταμένη Διοικητικών Θεμάτων Δ.Δ.Ε. Έβρου

Απουσίασαν δικαιολογημένα λόγω εκτάκτων κωλυμάτων η συν. Τάκη Αγγελική, εκπ/κός ΠΕ02, μέλος του ΠΥΣΔΕ, όπως επίσης και η αναπληρώτριά της συν. Χαραλαμπίδου Ευφροσύνη, εκπ/κός ΠΕ19, Δ/ντρια 3ου ΓΕΛ Αλεξ/πόλεως.

Τα θέματα της ημερησίας διατάξεως ήταν τα παρακάτω:
1.        Τοποθετήσεις – Διαθέσεις εκπ/κών σε σχ. μονάδες για το σχ. έτος 2017-2018
2.        Αναγνώριση προϋπηρεσίας μονίμων εκπ/κών
3.        Αναγνώριση προϋπηρεσίας αναπληρωτών εκπ/κών
4.        Εξέταση αιτήσεων εκπ/κών για αναγνώριση συνάφειας μεταπτυχιακών τίτλων σπουδών
5.        Εξέταση αιτήσεων εκπ/κών για χορήγηση αδείας ασκήσεως ιδιωτικού έργου με αμοιβή / ανακλήσεις αποφάσεων χορήγησης αδείας ασκήσεως ιδιωτικού έργου
6.        Ανάθεση υπερωριακής απασχόλησης σε εκπ/κό
Το Συμβούλιο κατά τη συνεδρίασή του έλαβε τις παρακάτω αποφάσεις:

Θέμα 1ο :

Αποφασίστηκαν ομόφωνα οι υπηρεσιακές μεταβολές των παρακάτω συναδέλφων εκπ/κών:

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΚΛΑΔΟΣ
ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΡΓΑΝ. / ΠΡΟΣ. ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΩΣ
ΣΧΟΛΕΙΟ / ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΣ / ΔΙΑΘΕΣΕΩΣ
Διονυσιάδου Σωτηρία
ΠΕ01
1ο Γ/σιο Αλεξ/πόλεως
2ο 2ο Γ/σιο Διδ/χου για 14 ω εβδ., από 04/12
Σίμου Μαρία
ΠΕ20
3ο Γ/σιο Ορ/δος
2ο ΓΕΛ Ορ/δας για 2ω εβδ.

Θέμα 2ο :

Αναγνωρίστηκε ομόφωνα η προϋπηρεσία για μισθολογική εξέλιξη, στους παρακάτω συναδέλφους:
Ε έτος, Μ μήνες, Η ημέρες

Α/Α
ΕΠΩΝΥΜΟ
ΟΝΟΜΑ
ΚΛΑΔΟΣ
ΧΡΟΝΟΣ
1.
ΠΑΛΑΜΙΔΑ
ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ
ΠΕ06
Ε 00, Μ 08, Η 09
2.
ΠΑΧΤΣΕΒΑΝΗΣ
ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΠΕ11
Ε 00, Μ 04, Η 11

Τα οικονομικά αποτελέσματα της παραπάνω αναγνωρίσεως θα ενεργοποιηθούν από 01-01-2018, σύμφωνα με τον ισχύοντα νόμο του μισθολογίου.

Θέμα 3ο :

Αναγνωρίστηκε ομόφωνα η προϋπηρεσία για τους παρακάτω συναδέλφους αναπληρωτές του τακτικού προϋπολογισμού:

Ε έτος, Μ μήνες, Η ημέρες

Α/Α
ΕΠΩΝΥΜΟ
ΟΝΟΜΑ
ΚΛΑΔΟΣ
ΧΡΟΝΟΣ
  1.  
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ
ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΠΕ02
Ε 04 Μ 06 Η 00
  1.  
ΒΑΛΔΟΥΜΑΣ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΠΕ02
Ε 08 Μ 07 Η 08
  1.  
ΒΑΣΙΛΑΚΙΔΟΥ
ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ
ΠΕ03
Ε 03 Μ 01 Η 07
  1.  
ΓΟΥΔΕΤΣΙΔΟΥ
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ΠΕ09
Ε 01 Μ 11 Η 04
  1.  
ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ
ΚΑΤΙΝΑ
ΤΕ16
Ε 08 Μ 02 Η 08
  1.  
ΖΟΥΜΠΟΥΛΗΣ
ΟΔΥΣΣΕΑΣ
ΠΕ09
Ε 01 Μ 00 Η 29
  1.  
ΚΑΛΑΪΔΟΥ
ΕΛΕΝΗ
ΠΕ02
Ε 05 Μ 05 Η 01
  1.  
ΚΑΡΑΜΑΝΙΔΟΥ 
ΟΛΓΑ
ΠΕ02
Ε 04 Μ 06 Η 21
  1.  
ΚΥΡΤΣΙΟΥ
ΧΡΥΣΟΥΛΑ
ΠΕ02
Ε 04 Μ 02 Η 16
  1.  
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ 
ΣΩΤΗΡΙΟΣ
ΠΕ02
Ε 08 Μ 07 Η 17
  1.  
ΜΑΥΡΑΝΤΖΑ
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
ΠΕ09
Ε 00 Μ 07 Η 21
  1.  
ΝΟΤΙΟΥ
ΔΗΜΗΤΡΑ
ΠΕ03
Ε 01 Μ 05 Η 06
  1.  
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ - ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
ΠΕ03
Ε 04 Μ 06 Η 28
  1.  
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΠΕ03
Ε 06 Μ 09 Η 07
  1.  
ΤΕΛΑΚΗΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΠΕ09
Ε 01 Μ 10 Η 01
  1.  
ΤΟΥΜΠΑΡΗΣ
ΤΙΜΟΛΕΩΝ
ΠΕ09
Ε 01 Μ 01 Η 12
  1.  
ΤΡΟΜΠΟΥΚΗ
ΔΗΜΗΤΡΑ
ΠΕ03
Ε 01 Μ 08 Η 04
  1.  
ΤΣΑΧΙΡΙΔΟΥ
ΒΑΡΔΟΥΗ
ΠΕ03
Ε 03 Μ 06 Η 00
  1.  
ΤΣΙΑΚΙΡΗ 
ΣΤΥΛΙΑΝΗ
ΠΕ03
Ε 03 Μ 04 Η 24
  1.  
ΤΣΟΥΡΜΑΣ
ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΠΕ02
Ε 04 Μ 05 Η 04
  1.  
ΧΩΡΙΝΟΥ
ΕΥΘΥΜΙΑ
ΠΕ03
Ε 04 Μ 00 Η 07

Θέμα 4ο :

Εγκρίθηκε ομόφωνα η συνάφεια των μεταπτυχιακών τίτλων σπουδών, για τους παρακάτω συναδέλφους:

α. Θεοδωρίδης Γεώργιος, αναπλ. ΠΕ02
β. Κυριακίδου Παναγιώτα, ΠΕ09, από 31/08/2006 λόγω αναδρομικού διορισμού
γ. Πανδρεμένου Ευαγγελία, αναπλ ΠΕ03
δ. Σακαλή Γαλήνη, ΠΕ18.10

Θέμα 5ο :

Χορηγήθηκαν ομόφωνα άδειες στους παρακάτω συναδέλφους:

  1.  
ΑΛΗ
ΣΕΒΙΛ
ΠΕ19
ΙΤΥΕ-ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ
  1.  
ΒΑΡΝΑΒΑΣ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΠΕ20
ΙΤΥΕ-ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ
  1.  
ΔΙΦΤΗΣ
ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΠΕ04.02
ΚΑΦΕ "ΑΥΛΗ"
  1.  
ΖΗΚΑ
ΒΑΓΙΑ
ΠΕ02
ΙΤΥΕ-ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ
  1.  
ΖΗΚΙΔΗΣ
ΠΑΣΧΑΛΗΣ
ΠΕ03
ΙΤΥΕ-ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ
  1.  
ΚΑΜΑΡΓΙΑΝΝΗΣ
ΠΑΣΧΑΛΗΣ
ΠΕ20
ΙΤΥΕ-ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ
  1.  
ΚΑΦΕΤΖΗ
ΑΘΗΝΑ
ΤΕ16
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΩΔΕΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΕΩΣ
  1.  
ΚΑΨΙΔΗΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΙΩΑΝΝΗΣ
ΠΕ12.05
ΑΝΑΚΛΗΣΗΑΠΟΦΑΣΕΩΣ
  1.  
ΚΕΦΑΛΑΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΠΕ04.02
ΚΕΚ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ ΕΒΡΟΥ
  1.  
ΚΕΦΑΛΑΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΠΕ04.02
ΣΑΛΓΚΑΜΗΣ & ΥΙΟΙ ΟΕΕ
  1.  
ΚΙΚΙΔΑΚΗΣ
ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΕΜ16
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΩΔΕΙΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ - ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΩΔΕΙΟ ΔΡΑΜΑΣ
  1.  
ΚΟΣΜΙΔΗΣ
ΙΟΡΔΑΝΗΣ
ΠΕ17.08 - ΠΕ19
ΚΕΚ ΠΥΞΙΔΑ
  1.  
ΜΑΣΙΑΛΑ
ΑΝΤΙΓΟΝΗ
ΠΕ03
ΙΤΥΕ-ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ
  1.  
ΜΙΔΑΛΚΟΣ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΠΕ04.02
ΙΤΥΕ-ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ
  1.  
ΜΠΑΧΤΣΕΒΑΝΙΔΗΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΤΕ16
ΩΔΕΙΟ ΦΑΕΘΩΝ
  1.  
ΜΠΕΝΤΗΣ
ΑΓΓΕΛΟΣ
ΠΕ16
ΩΔΕΙΟ ΦΑΕΘΩΝ
  1.  
ΠΑΤΣΙΑ
ΜΑΡΙΑ
ΠΕ04.01
ΙΤΥΕ-ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ
  1.  
ΣΙΤΣΑΝΛΗΣ
ΗΛΙΑΣ
ΠΕ04.01
ΙΤΥΕ-ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ
  1.  
ΦΑΚΟΥΔΗΣ
ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΠΕ03
ΙΤΥΕ-ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ

Θέμα 6ο :

Αποφασίστηκε ομόφωνα η ανάθεση υπερωρίας στη συν. Σολκίδου Αναστασία ΠΕ04.01 ( με τη σύμφωνη γνώμη της) για 1ω εβδ., στο 4ο Γ/σιο Αλεξ/πόλεως.).

Με συναδελφικούς - αγωνιστικούς χαιρετισμούς

ΚΟΥΣΙΝΙΔΗΣ XAΡΙΛΑΟΣ (ΧΑΡΗΣ) κινητό: 6937032925 και e-mail: xkousini@gmail.com
ΑΙΡΕΤΟ ΜΕΛΟΣ
ΠΥΣΔΕ Ν. ΕΒΡΟΥ και ΑΠΥΣΔΕ ΠΕΡΙΦ.ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΘΡΑΚΗΣ
ΔΕΜΕΡΔΕΣΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ κινητό: 6937271637 και e-mail: gdemeragon08@gmail.com
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΑΙΡΕΤΟ ΜΕΛΟΣ ΠΥΣΔΕ Ν.ΕΒΡΟΥ
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΕΒΡΟΥ http://agonsysp.blogspot.gr

Δεν υπάρχουν σχόλια: